Talebe Yetiştiriyorum

 (De ki, hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Bilen elbette kıymetlidir.) [Zümer 9]

 İstanbul’umuzun, Eyüp ve Fatih ilçelerinde onlarca talebenin eğitim gördüğü Hafızlık ve Arapça kurslarımızda Türkiye’mizin dört bir yanından gelen yavrularımız,

Rabbimizin kelamı Kur-an’ı Kerim ve Allah Rasulü efendimiz s.a.v. in Hadisi şerifleri ışığında, ehlisünnet itikadı üzere, vatan millet ve ümmet sevdalısı, İslam’ı öz kaynaklarından öğrenip, gelecek nesillere aktaracak eğitimler almaktadırlar.

 

Elif Ba, Kur'an-ı Kerim yüzünesi, Hafızlık eğitim aldıktan sonra Hayatlarını kolaylaştırma amacı ile Fıkıh, Hadis, Tefsir, Akaid, Kelam, Belağat ve Hikmet gibi dersler görern öğrenciler İnsanlara faydalı olmak için Gelecek nesillere eğitim vermeye başlarlar.

 

Okul ile Beraber Eğitim

Okul da Eğitim gören öğrencilere özel program çizerek, onlara Kur'an-ı Kerim eğitimi verilmektedir. Dini hususlarda bilgilendirme yapılan öğrencilere Aile ve Toplum içindeki Ahlaki değerlerin önemi konusunda eğitim verilmektedir.

 

Her Yaşa Özel Eğitim

Kur'an Adına Herşey Derneği; Her yaşa özel ayrı eğitim vermektedir. 7'den 70'e kadar tüm insanlara Hak ve Hakikatleri anlatmak için çalışmalar ve projeler gerçekleştirmektedir.

 

Yurt dışından ülkemize eğitim almak için gelen Öğrencilerede Eğitim verilmektedir. Tacikistan, Rusya, Özbekistan, Kazakistan, Türkmenistan, Suriye, Kırgızistan, Irak gibi Ülkelerden Eğitim almaya gelen öğrencilerimize Uzman Hoca 

Kadromuz Tarafından Türkçe ve  İslami İlimler verilmektedir.

 

Benim de Bir Hafızım Olsun !

Sizde bir talebeye sponsor olarak, ülkemizin geleceğini aydınlatan bir ışığın vesilesi olmak hem dünya hem ahiret heybenize sadaka-i cariye gibi bir amel koymak isterseniz,

Bir talebenin eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Bu gaye ile bir Kur’an talebesinin aylık veya yıllık eğitim masraflarını karşılayabilir,

Burs verebilir, Kur’an hizmetinde bir adımda siz atmış olabilirsiniz.

Ve Unutmayın Ki ! Burs verip Masraflarını karşıladığınız Hafız Ahirette Size sahip çıkarak, Size Şefaatçi olacaktır.

 

Nasıl Burs Verebilirim ?

Kur'an Adına Herşey Derneği bünyesinde eğitim gören öğrencilere Burs vermek isteyen HayırSever Kardeşlerimiz, İstanbul Fatih'te bulunan Medreselerde bizleri ziyaret edebilir, veya  0 (212) 534 3484 veya +90 (546) 542 3561 nolu Telefon Hatlarını arayıp, yahut "kurander.org.tr" üzerinden ve social Hesaplardan "kurandernegi" olarak bize ulaşıp Hafız Bursu üstlenebilir.

"Ayrıntılı Bilgi İçin 7/24 Hizmette Olan Çağrı Merkezimize ulaşabilirsiniz" !

0 (212) 534 3484