Son zamanlarda Müslümanlar üzerindeki şiddetin arttığı, Burma adıyla da bilinen Myanmar, Güneydoğu Asya'nın en büyük ikinci ülkesidir. Müslümanlar'ın zülme uğradığı Arakan ise, Myanmar'ın 7 eyaletinden biri. Çoğu krallığa ev sahipliği yapan eyalette, zulüm ve sürgünler nedeniyle nüfus da giderek azalmakta... 52 milyonluk ülkenin yüzde 89’u Budistlerden oluşuyor, Müslümanların oranı ise yüzde 4 civarında.

Yapılan zulümlerden kaçarak Bangladeş hükümetine sığınan Arakanlı Müslümanlar, Bangladeş sınırında maddi imkansızlıktan dolayı Su ihtiyaçlarını gidermekte zorluk çekiyorlar...

Kur'an Adına Herşey Derneği olarak Arakanlı kardeşlerimizin su ihtiyaçlarını giderebilmek için, Su Kuyusu projeleri gerçekleştiriyoruz.

Sa’d b. Ubâde’nin annesi vefat etmişti ve Rasûlullah (asm)’a gelerek: “Ey Allah’ın Rasûlü! Annem öldü onun adına sadaka verebilir miyim?” diye sordu. Rasûlullah (asm) da: “Evet”buyurdu.
Sa’d: “Hangi sadaka daha hayırlı ve değerlidir?” diye sorunca, Rasûlullah (asm): “İnsan ve hayvanların su ihtiyaçlarına cevap vermektir”buyurdu. (bk. Nesai, Vesaya, 9; İbn Mace, Edeb, 8)

Dilerseniz sizde bir su kuyusu açabilir,
Dilerseniz açılacak olan bir su kuyusunun hissesini alarak ortak olabilirsiniz.  

Desteğinizle Açılan su kuyularına, Sizlerin isimlerinin olduğu tabelalar yerleştirilir ve Whatsapp, Mail yolu ile açmış olduğunuz kuyunun video ve fotoğrafları gönderilmektedir.

Bir Su Kuyusu Hisse Bedeli: 125 TL

Bir Su Kuyusu Bedeli: 7.000 TL

NOT: Online ve Hesap Numaraları üzerinden Bağış yapabilmek ve Bağışlarınız Hakkında bilgi alabilmek için 0 (212) 534 3484 nolu hattımızı arayabilir veya 0 (542) 508 2014 nolu WhatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.